تک خبر - مطالب اسفند 1396
با کلیک بر روی 1+ ما را در گوگل محبوب کنید

چه چیزی باعث می شود تا به یک کارآفرین موفق تبدیل شویم؟ این سؤالی است که اکثر افراد راه کارآفرینی می خواهند جواب آن را بدانند و همیشه به دنبال ایده های خلاقانه کسب و کار به صورت خانگی , اینترنتی و یا هر روش دیگری هستند.

مخصوصاً اگر واقعا بخواهند اعتباری به دست بیاورند و کسب و کار جدیدی را راه اندازی کنند. پاسخ مشخصی در جواب این سؤال وجود ندارد چرا که دو فرد نمی توانند از طریق روش های مشابه به موفقیت برسند.

در زندگی فاکتورهای زیادی وجود دارد که افراد موفق را از بقیه جدا می کند. با توجه به زمینه های آموزشی، اجتماعی و فرهنگی جاده موفقیت برای همه افراد جامعه فرقی نمی کند، ولی به افرادی نیاز دارد که بتوانند بر موانعی که روبرو می شوند غلبه کنند و به پیروزی برسند.

هیچ راه دقیقی برای پیداکردن رازهای تجارت و کاری، وجود ندارد، ولی صفاتی وجود دارد که به آنها کمک می کند کارآفرینی را به خود جلب کنند.

خوشبختانه، برخی صفات هستند که اگر آنها را در زندگی خود بکار گیرید، می توانید راه خود را پیدا کنید و سرنوشت خود را تعیین کنید.

کارآفرینی و نوآوری

یک کارآفرین موفق چه شاخصه هایی می تواند داشته باشد؟ (۱۰ شاخص)

۱ . خلاقیت لازمه کارآفرینی

شاید تعجب کنید که چگونه کارآفرینان موفق آن کار را انجام دادند، تعجب کنید چگونه توانستند کار خود را از پایه بسازند و به بهترین شکل برسانند.

متأسفانه نتایج دیدنی نیست. شما سعی کنید ادامه دهید. برای یک کارآفرین موفق بودن، مهارت ها و ویژگی هایی وجود دارند که شما باید آنها را داشته باشید.

این ویژگی ها فراتر از اعتبارات شما هستند و مشخص می کنند چگونه شغل خود را به مرحله بعد ارتقا دهید.

این ها مهارت ها و ویژگی هایی هستند که شما باید داشته باشید:

 

۲ .  مهارت های رهبری برای کارآفرین نمونه

آیا مهارت های رهبری برای کارآفرینی خوب را دارید؟ آیا رهبری خود را دوست دارید و یا اینکه نوع مدیریت کارآفرینی خود را می خواهید تغییر دهید؟ به عنوان یک صاحب شغل و کارآفرین نمونه ، باید بتوانید کارمندان خود و دیگر اعضای تیم را مدیریت کنید.

کارهایی که به اهداف و آرمانهای خود می رسند که با داشتن رهبری از میان مشکلات عبور کنند و آنچه را که باید انجام دهند.

بودن یک رهبر خوب به این معنی است که با کارمندان خود کار کنید، در مواقع دیگر سؤالات خود را مطرح کنید و به طورکلی به خوبی ارتباط برقرار کنید تا مطمئن شوید در کارتان به هدف خود می رسید.

کیفیت یک رهبر خوب به استاندارهایی که برای دیگران تعریف می کند، بر می گردد.

 

۳ . مهارت ارتباطات خوب یک کارآفرین موفق

برای به پایان رسیدن کاری را که شروع کردید، باید بتوانید به خوبی اهداف خود را با دیگر اعضای گروه که در تولید و نوآوری شامل هستند سهیم کنید.

یک کارآفرین موفق باید کارمندان خود را درک کند، نقاط قوت یا ضعف آنها را بشناسد، کمک کند از آنها به طور مؤثرتری استفاده کند،کار و کارمندان بهتری ایجاد کند. این فقط از طریق ایجاد ارتباط میسر است.

ایجاد ارتباط به دو روش است و شما باید به آن گوش دهید. مهارت های خوب نوشتن و خوب حرف زدن برای ایجاد کسب و کار مهمترین عامل است.

وقتی دنبال سرمایه گذاری و مدیریت مشتریان هستید، یا اینکه مشغول معاملات جدیدی هستید، ارتباطات جدایی ناپذیر هستند.حتما شما هم تا کنون اسم بیل گیتس را شنیده اید. معمولا اسم بیل گیتس با عناوینی از قبیل پولدارترین مرد جهان یا ثروتمندترین مرد جهان می آید.

چیزهایی که بیشتر از همه ذهن آدم را به خود مشغول می سازد، این موضوعات است: بیل گیتس کیست ؟ زندگی نامه بیل گیتس چگونه بود؟ بیوگرافی بیل گیتس چیست ؟ بیل گیتس چگونه پولدار شد ؟

بیل گیتس، بنیانگذار و رئیس مایکروسافت، یکی از تاثیر گذارترین و ثروتمندترین افراد جهان است. تخمین های اخیر از ثروت او آن را ۸۴٫۲ میلیارد دلار آمریکا (ژانویه ۲۰۱۷)؛ این به اندازه مجموع تولید ناخالص ملی چند کشور آفریقایی است.

در سال های اخیر او از کار تمام وقت در مایکروسافت بازنشسته است، و به جای تمرکز بر روی کار مایکروسافت با بنیاد خیریه خود “بنیاد بیل و ملیندا گیتس” تمرکز کرده است.

در ادامه مهم ترین موضوعات زندگی نامه بیل گیتس را با هم مرور می کنیم:

 

بیل گیتس کیست ( بیوگرافی بیل گیتس )

ویلیام هنری  گیتس سوم  معروف به بیل گیتس  ( Bill Gates )متولد ۲۸ اکتبر ۱۹۵۵ یک کارآفرین آمریکایی، سرمایه گذار، نویسنده، فعال در امور خیریه و بشردوستانه و بنیانگذار شرکت مایکروسافت همراه با پل آلن است.

بیل گیتس در کنار دو خواهرش در سیاتل واشنگتن به مدرسه رفت و رشد کرد. بیل یک خواهر بزرگتر به نام کریستین و یک خواهر کوچکتر به نام لیبی دارد. بیل گیتس در خانواده ای متولد شد که از نظر فرهنگی و خدمات اجتماعی از قدمت با ارزشی برخوردار بود.

پدر او ویلیام هنری گیتس دوم وکیل دادگستری و یکی از سرشناسان شهر سیاتل بود. مادرش هم معلم مدرسه و فعال در زمینه کارهای خیریه بوده است.

بیل تحصیلات ابتدایی اش را در مدرسه لیک ساید سیاتل شروع کرد. وقتی گیتس کوچک بود یعنی زمانی که ده یازده سال داشت مقدار زیادی از زمان خود را صرف مطالعه کتاب می کرد. او به طرز عجیبی به خواندن کتاب های مرجع و دانشنامه ها علاقه داشت.

در سن سیزده سالگی به برنامه نویسی کامپیوتر علاقه مند شد و شروع به یادگیری و نوشتن برنامه کرد. در این زمان بود که نخستین استعداد های خود را در زمینه برنامه نویسی کامپیوتر از خود بروز داد.

گیتس در سال ۱۹۷۳ در دانشگاه هاروارد ثبت نام کرد و در آنجا شروع به مطالعه ریاضی و علوم رایانه نمود.  با این حال، گیتس علاقه بیشتری به دنبال کردن برنامه نویسی خود داشت و زمانی که او فرصت پیدا کرد تا شرکت خود را ثبت کند، بدون پایان درس خود از دانشگاه هاروارد خارج شد.

بیل گیتس ثروتمندترین مرد جهان

بیل گیتس رئیس شرکت مایکروسافت

بیل گیتس مایکروسافت را در سال ۱۹۷۶ تاسیس کرد، زمانی که قراردادی را با شرکت MITS منعقد ساخت تا یک سیستم عامل پایه برای میکرو رایانه های جدید خود تولید کند. او سعی می کرد خط به خط برنامه ها رو خودش بنویسد و آن را کنترل نماید.

او همچنین در چندین جنبه از کسب و کار مایکروسافت مانند بسته بندی و ارسال سفارشات شرکت داشت.

شکست بزرگ برای مایکروسافت در سال ۱۹۸۰ هنگامی اتفاق افتاد که IBM به یک سیستم عامل جدید BASIC برای کامپیوتر های جدید دسترسی پیدا کرد.

در اوایل دهه ۱۹۸۰، IBM به شدت از تولید کننده پیشرو در کامپیوتر بود و به یک حریف بی رقیب تبدیل شده بود. برای همین دلیل مایکروسافت برای فروش سیستم عامل خود به این شرکت های دیگر سخت تلاش کرد.

بنابراین مایکروسافت توانست موقعیت خوبی در تولید نرم افزاری را به دست آورد. این در همان زمانی بود که بازار کامپیوتر شخصی شروع به رشد کرد.

مایکروسافت برای بقای خودش شروع به توسعه نرم افزار های دیگر مانند word و excel نمود.

در سال ۱۹۹۰ مایکروسافت اولین نسخه خود را از ویندوز منتشر کرد. این یک پیشرفت چشمگیر و بزرگ در نرم افزار های سیستم عامل بود که با رابط گرافیکی جایگزین دستورات متنی شده بود.

 

به سرعت بیل گیتس به همراه ویندوز مایکروسافت  یکی از بهترین فروش شد و توانست اکثر سهم بازار سیستم عامل را به دست آورد.

در سال ۱۹۹۵، ویندوز ۹۵ منتشر شد، که تنظیم استانداردهای جدید و ویژگی های سیستم عامل را به همراه داشت.

این نسخه از ویندوز بوده است ستون فقرات تمام نسخه های آینده از ویندوز ۲۰۰۰ تا آخرین XP و Vistaرا تشکیل داد.

بیل گیتس در طول زمان خود در شرکت، علاقه مند به کسب و کار مایکروسافت بوده است. به عنوان مثال، اینترنت اکسپلورر مایکروسافت مرورگر وب غالب بود، گرچه این به این دلیل بود که به طور پیش فرض بر روی رایانه های جدید نصب شده بود. اما در سال های اخیر، اینترنت اکسپلورر سهم بازار خود را کاهش داده است.

زندگی نامه بیل گیتس ( همسر و فرزندان بیل گیتس )

بیل گیتس با ملیندا فرانسوی در سال ۱۹۹۲ ازدواج کرده است. آن ها سه فرزند به نام های جنیفر (متولد ۱۹۹۶)، روری (متولد ۱۹۹۹) و فوبی (متولد ۲۰۰۲) دارند.

بیل گیتس با همسرش بنیاد بیل و ملیندا گیتس را تاسیس کرد. از سال ۲۰۰۸ گیتس تمام وقت در منافع بشردوستانه خود کار کرده است. گیتس و همسرش ملیندا تخمین زده اند که ۲۸ میلیارد دلار  را از طریق بنیاد خیریه خود صرف امور انسان دوستانه کرده اند. از جمله آن ۸ میلیارد دلار برای بهبود سلامت جهانی بوده است.


برچسب ها: بیل گیتس،